12 Haziran 2013

2012-2013 Sezon Değerlendirme Anketi Sonuçları

Bildiğiniz üzere 25 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Antalyaspor'un 2012-2013 sezonu performansını değerlendirmek amacıyla 07harfli Blog olarak ilk anketimizi yayınlamıştık. Yaklaşık 1 hafta boyunca yayında kalan anketimizi çok fazla duyurma fırsatımız olmamasına rağmen 160 kişi anketimize katılarak değerli görüşlerini bizlerle paylaştı. Bu yazı aracılığıyla kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Bu anketin sonuçlarını aslında 1 Haziran gününde açıklayacağımızı duyurmuştuk. Ancak bu sözümü Diren Türkiye başlıklı yazımızda belirttiğimiz nedenlerden ötürü tutamadık ve bu iş bugüne kadar sarktı. Bu sebeple bir kez daha affınıza sığınıyoruz.

Anketimizin sonuçlarını paylaşırken anket sonuçları hakkındaki kendimizce kısa kısa yorumlar yazmaya çalıştık. Ancak böyle bir çalışmada bizim kendi görüşlerimizden daha önemlisi sizlerin görüşleridir. Bu sebeple anket hakkında, anket sonuçları hakkında veya bu sonuçlara getirdiğimiz yorumlar hakkında sizlerin de yorumlarınızı büyük bir itinayla dikkate alacağımızdan şüpheniz olmasın.

İlk anket çalışmamız olması sebebiyle bazı küçük hatalarımızın olduğunun farkındayız ama bu hatalarımız da bu seferlik affola...

Genel Değerlendirme


Performans | Antalyaspor'un sezon boyunca gösterdiği genel performans hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sıralama | Antalyaspor'un ligi 7. sırada tamamlamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu iki sonucu birlikte değerlendirdiğimizde Antalyaspor taraftarının bu sezonki performansı ortalamanın biraz üzerinde olarak değerlendirildiğini ama çok daha büyük bir fırsatın da kaçırıldığını net bir şekilde düşündüğünü söyleyebiliriz.


İlk Yarı Performansı | Ligin ilk yarısında gösterilen iyi performansın sebebi sizce neydi?

İkinci Yarı Performansı | Ligin ikinci yarısında gösterilen kötü performansın sebebi sizce neydi?

Antalyaspor taraftarı bu sezonki performansı genel olarak takım üzerinden değerlendirmeyi tercih ediyor ve devre arasında transferin yapılmamasını önemli bir hata olarak görüyor. İkinci sorunun seçenekleri arasında yer alan ve ligin ikinci yarısında yönetim, Özdilek ve malum medya tarafından ısrarla dillendirilen "Hakem hataları" seçeneğinin ise hiç oy almamış olması da dikkat çekici...

Bu ankette yaptığımızı düşündüğümüz en büyük hatanın ikinci yarı ile ilgili soruya "Sakatlıklar" şıkkını koymamamız olduğunu düşünüyorduk. Çünkü bu seçenek epeyce bir oy almıştı ama anket sonuçlarını gördükten sonra fark ettik ki "Diğer" seçeneğini işaretleyen 24 kişiden sadece 2'si diğer seçeneğine sebep olarak "Sakatlıklar" yazmış. Bu 24 kişinin çoğunluğu sebep olarak "Mehmet Özdilek" yazmış. Onun arkasından gelen diğer yorum ise "Akıncıoğlu ve Özdilek tarafından dile getirilen açıklamalar ve hedefiszlik" olarak göze çarpıyor.


Hasan Akıncıoğlu ve Yönetim


Kurumsallık | Kurumsallık konusunda yönetimin gösterdiği performansı puanlayınız.

Ekonomi | Ekonomi konusunda yönetimin gösterdiği performansı puanlayınız.

Halkla İlişkiler | Halkla ilişkiler konusunda yönetimin gösterdiği performansı puanlayınız.

Futbol Dışı Branşlar | Futbol dışındaki branşlar konusunda yönetimin gösterdiği performansı puanlayınız.

Akıncıoğlu yönetimi ekonomi konusunda yaptıklarıyla 7 üzerinden 4,65 gibi iyi bir not alırken kurumsallık konusunda notu 3,93'e düşüyor. Ancak herkesin tahmin edebileceği gibi en düşük notu Halkla İlişkiler konusunda alan Akıncıoğlu yönetiminin bu konudaki notu 1,99'a kadar düşüyor. Ayrıca Antalyaspor taraftarı futbol dışı branşlara verilen önemi yetersiz görüyor ve taraftarın bu konuda yönetime verdiği not 2,34...Mehmet Özdilek ve Teknik Kadro


Transfer Dönemi Performansı | Mehmet Özdilek'in transfer dönemi performansını puanlayınız.

Ara Transfer Dönemi Performansı | Mehmet Özdilek'in ara transfer dönemi performansını puanlayınız.

Antalyaspor 2012-2013 sezonu öncesinde transferde en hareketli dönemlerinden birini yaşamıştı. Mehmet Özdilek bu hareketliliğin karşılığını Antalyaspor taraftarından 3,83'lik puanla alırken ara transfer döneminde kendisini destekleyen ve desteklemeyen tüm taraftarın çağrılarına rağmen bu yönde bir adım atmayarak ara transfer döneminde bu notu 1,75'e kadar geriliyor.


Maç Öncesi Performans | Taktik hazırlık, ilk 11 tercihleri, vb. faktörleri göz önünde bulundurarak Mehmet Özdilek'in maç öncesi performansını puanlayınız.

Maç Performansı | Oyunu okuma, oyuncu değişiklikleri, vb faktörleri göz önünde bulundurarak Mehmet Özdilek'in maç performansını puanlayınız.

Antalyaspor taraftarı, Mehmet Özdilek'e maç öncesi performansı için 2,99 puan verirken maç performansı için 2,51 puan veriyor. İki puan için de hemen hemen aynı diyebiliriz ama "başarılı" olarak addedilen bir teknik direktör için de oldukça düşük olduğunu da ortada...Alt Yapı Yetiştirme | Alt yapı yetiştirme konusunda teknik kadronun performansını puanlayınız.

Alt Yapıdan Faydalanma | Alt yapıdan faydalanma konusunda Mehmet Özdilek'in performansını puanlayınız.

Alt yapı yetiştirme konusunda teknik kadro 3,03 gibi ortalamaya yakın bir not söz konusuyken Antalyaspor taraftarı Özdilek'in yetiştirilen bu alt yapıdan yeteri kadar faydalanmadığını düşünüyor ve böylece Özdilek'in alt yapıdan faydalanma notu 2,35 oluyor.


Takım


Tüm Takım - En İyi Performans | Gösterdiği performans bakımından takımın en iyisi olduğunu düşündüğünüz ismi seçiniz.

Bu alanda başı çeken ilk üç isim pek şaşırtmıyor. Birinci sırada %56 ile Lamine Diarra, ikinci sırada %21 ile Ömer Şişmanoğlu, üçüncü sırada ise %8 ile Tita yer alıyor.Tüm Takım - En Kötü Performans | Gösterdiği performans bakımından takımın en kötüsü olduğunu düşündüğünüz ismi seçiniz.

Bu alanda %51 ile Mehmet Eren Boyraz'ın açık bir üstünlüğü olduğunu görüyoruz. Bu genel görüşe rağmen Özdilek uzunca bir süre ısrar etmişti Mehmet Eren isminde... Mehmet Eren'in ardından %10 ile bu sezon kaptanlık görevini de alan Uğur İnceman yer alıyor. Onun ardından da %6 ile Hakan Arıkan geliyor.Yeni Transferler - En İyi Performans | Yeni transferler arasında gösterdiği performans bakımından takımın en iyisi olduğunu düşündüğünüz ismi seçiniz.

İlk iki sırada tabii ki tüm takım performansına göre en iyi ilk ikiyi alan Lamine Diarra ve Ömer Şişmanoğlu yer alıyor. Diarra'nın bu başlık altındaki oy oranı %54, Şişmanoğlu'nunki ise %30... Yeni transferlerden 3. sırayı kapan isim ise %10 ile Ismail Aissati oluyor.

Yeni Transferler - En Kötü Performans | Yeni transferler arasında gösterdiği performans bakımından takımın en kötüsü olduğunu düşündüğünüz ismi seçiniz.

Bu başlıkta ilk sırayı alan isim %32 ile Nicola Zizic iken ikinci sırayı %25 ile Hakan Arıkan, üçüncü sırayı ise %16 ile Isaac Promise alıyor.


Gelecek Sezon | Gelecek sezonda da takımda yer alması gerektiğini düşündüğünüz isimleri seçiniz.

Bu sezon kadroda bulunan 23 ismin yer aldığı listede Antalyaspor taraftarının gelecek sezonda da takımda görmeyi en fazla istediği ilk 3 isim sırasıyla Ömer Şişmanoğlu, Lamine Diarra, Ismail Aissati olurken en az oyu alan ilk 3 isim ise yine sırasıyla Mehmet Eren Boyraz, Polat Keser ve Ali Tandoğan oluyor.Not - 1:
Görsellere tıklayarak büyük halde görüntüleyebilirsiniz.

Not - 2:
Açıkladığımız puanlar virgülden sonraki son iki basamağa kadar yuvarlanarak verilmiştir.

Not - 3:
Detaylı anket sonuçlarını şu adresten inceleyebilirsiniz:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiZ6AkXZReTVdHQ4ZmlDUGY5eld3VEZLUG95cTBub0E&usp=sharing
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Küfür ve hakaret içeren yorumlarınızın yayınlanmayacağını hatırlatır, yorumlarınızı paylaşarak blogumuzu zenginleştirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...