31 Mayıs 2014

Tebrikler Alanyaspor

Yıllarca özendim komşu şehirleri ile aynı ligde yakın olup, oralara deplasman yapanlara. Bizim Mardan'a gittiğimizi süre kadar deplasman yapanlar vardı hatta. İşte şimdi bir ucundan biz de bunu yakaladık. Alanyaspor, Hatayspor'u penaltılarla geçerek PTT 1. Lig'e yükseldi. 


Alanyaspor'un bu yükselişi Antalya'da da bir takım karışıklıklara imza attı. Aklıma idi aslında düşüncelerimi yazmak ancak sonucu bekleyeyim diyordum, Alanya artık rakibimiz olduğuna göre yazabilirim. 

Alanya ilçesinin, Antalya'ya bakış açısını bilmeyen yoktur. Ciddi ciddi dillendirilmese de, hep Antalya'dan bir ayrılma, kendi başlarına bir il olma arzuları vardır. Benim şahit olduğum kadarıyla da Alanyalılar, pek Antalyalılar'dan haz etmezler. Ancak şuan Alanya, Antalya gibi göçten fena etkilenmiş durumda ve eski Alanyalılar pek kalmamıştır oralarda. 

Alanyaspor tribünlerinin de zamanında Antalyaspor için açtıkları pankartlar, taşlamalar var. Bu bahsettiğim olaylar onlarca sene önce yaşanmış. Yani üstünden bir hatta iki nesil geçmiş. O mevzuları yapanlardan hiçbiri belki de tribünlerde değil şuanda, yani özellikle bizim taraftan neden hala bir düşmanlık peydah etme çabası var anlamıyorum. 

Atatürk Stadı'nın son senelerinde maçlara gelenler bilir. Yeni Kale'de Red Soldiers pankartının yanında hep Altad pankartı da olurdu. Bir grup Yeşil-Turuncu formalı adam Antalyaspor'u bizler gibi desteklerdi. Başlarında da Veysel Abi. Her hafta getirdikleri muzları ikram ederlerdi Antalyasporlulara. Hatta bir kez biz de şimdi tam olarak hatırlayamadığım bir Alanyaspor maçına 2 volt gitmiştik. Yine orada harika karşılanmıştık, tıpkı bu sene playoff karşılaşmalarına giden Antalyasporlular gibi. 

Şimdi tekrar soruyorum tarihin tozlu sayfalarında kalan Antalyaspor - Alanyaspor düşmanlığını tekrar canlandırmak isteyenlere. Adamlar her hafta Antalya'ya maça geldiler, neden Yeni Kale'ye gelip tepki koyulmadı, Mardan'a bile maça geldiler neden orada tepki konmadı. Antalyasporlular, Alanya'ya maça giderken, yanlış yapıyorsunuz onlar bizim hasmımız denmedi? 

Antalyaspor Tribününde ne yazık ki belli bir kültür olmadığı gibi, ben normal maçlarda yaptığım gibi kendi düşünceme göre hareket edeceğim. Benim hareketim bellidir, Alanyalılar geldiğinde formalarıyla gezenlere salça olmam ancak tribünde de dakikalarca hoşgeldiniz diye bağırmam gol attıklarına ilçe takımımız diye alkışlamam. Ancak puan sıralamasına göre baktığım zaman bizimle alakası yoksa da, diğer takımlara karşı Alanyaspor'u desteklerim. Sonuç olarak kutsal sayımız 07'ye saygısızlık yapıp, buçuk sevdasına düşmüyorlar. Zaten başlarında Veysel Abi olduğu sürece de böyle birşey olması mümkün değildir. 

PTT 1. Lig'e hoşgeldin Alanyaspor, rakibimiz olduğunuz içinse başarılar dileyemiyorum ligde. Biz çıkalım sonra sizi de bekleriz Süper Lig'e.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Küfür ve hakaret içeren yorumlarınızın yayınlanmayacağını hatırlatır, yorumlarınızı paylaşarak blogumuzu zenginleştirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...