08 Mayıs 2014

Sadece Futbolcular Küme Düştü

Maçtan hemen sonra yazmak istemedim bir şeyler. Çünkü yazacak olsam, neden düştük, suçlu kim falan gibi gereksiz şeylerden bahsedecektik. Topa basalım, bir oyun sakinleşsin istedim. 

Antalyaspor'un küme düşmesine üzülmedim. Hatta başlığı da Oh Be Düştük! gibi bir başlık koyacaktım ancak çok fazla üzülen arkadaşlara saygısızlık olsun da istemedim. Çünkü ben ciddi anlamda kendimi Antalyasporlu hissettiğim yaşlarımda Antalyaspor, şuan düştüğümüz ligde orta sıralarda idi. Hatta artık bir tribüncü olduğumu düşündüğüm zamanlarda oradan da düşmemeye oynuyorduk.

Bu bir avuntu değildir. Hani diyor ya herkes, "Antalyaspor, bu şerefsiz lig için fazla şerefliydi" "Bizim olduğumuz her lig süper ligdir"... işte bunlar benim için esasında bir avuntu. Ancak gerçek anlamda söylüyorum ben artık sıkılmıştım. 

Sıkılmıştım, Antalya'da tatil yapmak için gelen veteran futbolculardan, sıkılmıştım İstanbul takımlarını izlemek için kombine alanlardan, sıkılmıştık süperligde iki üç reklamını yapmak için Antalyasporlu gözüken siyasilerden işadamlarından, sıkılmıştım hersene acaba bu sene düşer miyiz diye korku yaşamaktan, sıkılmıştım mali çıkarları uğruna Antalyaspor hakkında yabancı takım gibi bahseden yorumculardan, sıkılmıştım futbol sevgisi sadece İstanbul takımları olduğundan ve Antalyaspor onların bu ligde rakibi olduğu için Antalyaspor hakkında salak salak yorumlar yapanlardan, sıkılmıştım endüstriyelleşen tribünden...

Bir alt lig gerçekten çok daha iyi gelecek Antalyaspor'a. Küme düştüğümüz maçtan sonra gururla, en içten duyguyla "canım feda olsun sana" diye haykıran yüreklerin olacağı bir lige gidiyoruz. İnsanların, samimiyetsiz ilgisinden kurtuluyoruz. O aptal İstanbul takımı hayranlarının yorumlarından kurtuluyoruz. 

Kimbilir belki tribün gücü ile gönderemediğimiz Medical Park'dan bile kurtulucaz bu düşüşle. Tertemiz Antalyaspor armasına tekrar kavuşacağız, bu bile yetmez mi? 

Başlıkta okuduğumuz gibi, Antalyaspor'da bu sene top koşturan futbolcular küme düşmüştür. Antalyaspor'u sevenler hala yerinde olacaktır. Sadece destekledikleri takımın rakipleri farklı olacaktır. Ancak şuanda kendilerine takım arayan futbolcular, düşmüş futbolcular olarak takım arayacaklardır. 

Sahada ağlayan Zeki, Musa, Serkan... Varını yoğunu ortaya koyan Diarra onurumuzdur. Antalyaspor her zaman bizim gururumuzdur. Bu taraftar bu futbolculara hakkını helal etmiyor, ancak Antalyaspor armasına canımız, kanımız her zaman feda. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Küfür ve hakaret içeren yorumlarınızın yayınlanmayacağını hatırlatır, yorumlarınızı paylaşarak blogumuzu zenginleştirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...