16 Nisan 2017

Hayır!

Türkiye saatler sonra sandığa gidecek. Her seçim öncesinde bir klişe olarak söylenilen "tarihimizin en önemli seçimi" ifadesi belki de en çok bu referandumda anlam ifade edecek. Lafı çok uzatmadan görüşümüzü açıklayayım, 07harfli Blog olarak biz hayır diyoruz.

Nedenlerimizi bir bir sıralamak yerine sadece bir tanesini söyleyelim: Bu konuda bir paylaşım yapıp yapmama konusunda az ya da çok bir endişe/korku duyuyoruz.

Sizce bu normal mi? Bizce değil. Dolayısıyla biz düşüncelerimizi herhangi bir endişe/korku duymadan özgürce ifade edebildiğimiz, birlikte üretip ürettiklerimizi hakça paylaşabildiğimiz, barış ve huzur içinde yaşayabildiğimiz bir Türkiye Cumhuriyeti hayali taşıyoruz.

Bu yüzden savunucularının bile tüm referandum süreci boyunca maddelerin içeriğini açıklamak yerine karşıt görüşleri hedef alarak destek aradığı bu pakete hayır diyoruz. Tüm yetkilerin tekelde toplanmasına, buna rağmen denetim mekanizmalarının zayıflatılmasına, daha fazla demokrasi derken darbe anayasasının anti-demokratik uygulamalarına dokunmayan bu pakete hayır diyoruz.

Sizleri de hayırları çoğaltmaya davet ediyoruz ama her şeyden önce görüşü her ne olursa olsun herkesi sandığa gidip oy kullanmaya davet ediyoruz.

Saygı ve sevgiyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içeren yorumlarınızın yayınlanmayacağını hatırlatır, yorumlarınızı paylaşarak blogumuzu zenginleştirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...