30 Nisan 2017

Daha Yüksek Sesle: "İnandık Yürekten..."


İnandık yürekten düştük yine peşine
Şampiyonluk gelsin bu sene
Hasret bitsin biz de uçalım Avrupa'ya
Ölümüne saldır Antalya

Bu sezon en fazla söylediğimiz beste... Daha önceki birçok besteye kıyasla bu besteye tribünler çok rahat alıştı ve bu besteyi tüm stat hep birlikte söylediğimizde atmosfer gerçekten muhteşem oluyor.

Adanaspor maçına saatler kala niye bu besteden bahsediyorum? Çünkü bugün ve bu maçtan sonra kalan 5 haftada bu besteyi tüm sezondan daha yüksek bir sesle söylememiz gerekiyor.

Evet, Avrupa yolundaki en önemli maçlardan biri Trabzonspor maçıydı ve ne yazık ki kaybettik. Kaybetmekten öte böylesi önemli bir maçta neredeyse sahada bile yoktuk ama Trabzonspor maçı bitti. Kaldı geriye 6 maç...

6 maç demek, 18 puan demek. Trabzonspor ile aramızda sadece 5 puan fark varken ne diye umutsuzluğa kapılalım ki? Bu kadar yaklaştığımız Avrupa hedefinden ne diye vazgeçelim ki?

Trabzonspor artık kolay kolay puan kaybetmez deniliyordu. Bu cümleler kurulduktan sonra daha ilk maçta 2 puan kaybettiler. Bundan sonra da kaybedecekler.


Antalyaspor ve Trabzonspor'un kalan maçlarından oluşan yukarıdaki fikstüre kabaca bir bakıyorum da bana göre fikstür olarak avantaj bizde... Bu yüzden henüz hiçbir şey bitmiş değil. Bugünkü Adanaspor deplasmanından galibiyetle dönebilirsek rüzgar yine bizim arkamızdan esmeye başlar.

Ha olur da bugünkü Adanaspor maçını kaybedersek 3 maçtır galibiyet alamamanın etkisiyle psikolojik olarak sert bir darbe daha yemiş oluruz ama bu sonuç bile matematiksel olarak Avrupa umudumuz hala tamamen bitiremez. Bunu unutmayalım.

Ancak biz yine de bu ikinci olasılığı tamamen aklımızdan çıkaralım ve bugün kazanarak Trabzonspor ile aramızdaki farkı 2'ye indirelim de inşallah sonrasında 5. sırayı devralıp kupadan gelecek iyi bir haberle Avrupa sevincini yaşayalım. Hatta bazen diyorum ki 4. sıra bile neden olmasın?

O zaman şimdi daha yüksek sesle: "İnandık yürekten..."Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içeren yorumlarınızın yayınlanmayacağını hatırlatır, yorumlarınızı paylaşarak blogumuzu zenginleştirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...