11 Temmuz 2014

7 Temmuz'un Götürdükleri

Antalyaspor taraftarı olarak ne yazık ki güzel bir imajımız yoktu şehir içinde. Eğer üstünüzde Antalyaspor ile ilgili bir ürün varsa, kesinlikle bir serserisinizdir. Her an adamın yanındaki kıza laf atabilir, yalnız gezen bir gençten sigara isteyebilir vermediği takdirde bıçaklayabilirdik. 

Peki bu durum havadan mı indi? Hiçbir şey yokken mi çıktı bunlar ortaya? Antalyasporluların yaptığı hangi etkinlikte halka rahatsızlık vermedik? Geçen seneki 7 Temmuz... Muhteşem bir etkinlikti? Şahane bir görüntü çıktı ortaya? Ama bunu Antalya halkı ne kadar sahiplendi? Ya da neden sahiplenmedi? Yolda yedikleri onlarca meşaleden, duydukları onlarca küfürlü tezahürattan dolayı olabilir mi?

En son Galatasaray maçından önce yürüyüş yaptık. Amaçlarından birisi de devre arasında çok havalara giren Antalya'da yaşayan Galatasaraylılara bir gözdağı vermekti. Peki bunu nasıl yaptık? 15 kmlik yol boyunca "vurmayan ipne, vurmayan ipne Cimbomluları vurmayan ipne" diye bağırarak. Ee noldu yolda gördüğümüz Galatasaraylıları mı vurduk? Sadece bağırdık çağırdık... Burada bir parantez açmak istiyorum, sırf bu gereksiz bağırış, çığırışlardan sonra Selekler'de ayrıldım yürüyüşten. Çünkü profilimizi düzeltmek yerine daha da aşağılara çeken bir görüntü vardı? Çok mu zordu Antalya'yı, Antalyaspor'u nasıl sevdiğimizi gösterip, insanlara İstanbul takımının tutmanın ne kadar saçma olduğunu, onlara utandırarak göstermek? Zaten ne oluyor ki vurmayan ipne diye bağırınca, 1000 tane Antalyasporlunun karşısına çıkabilecek mi de Galatasaray formalı biri onu arıyorsun? 

Bu seneye gelelim. Artık Isparta'da değilim. Antalya'dan çok daha uzakta bir yerdeyim ondan gelemedim. İçim içimi yiyordu, uçakla günü birlik gelsem mi diye. Çünkü ramazan ayındaydık, alkol daha az olacaktı insanlarda. Hatta herkes beraber iftar muhabbeti yapıyordu. Bir de bunun üstüne, tribün büyüklerinin haftalar boyunca yaptıkları çağrılara artık kulak takar tribünün küçükleri diye düşünüyordum. Ayrıca ramazan şenlikleri için kurulan alandan da geçecek olmamız, Antalyalılara güzel bir şov izleteceğimiz hissiyatını yaşatmıştı bana. 

Ancak gelemedim. Gelsem ne olacaktı, sevdiklerimi tribündeki abilerimi, kardeşlerimi görecektim herşey mükemmel başlayacaktı ama sonu yine kocaman bir hüsran olup, lan boşuna geldim ha diyecektim. Etkinliğin daha ilk saatlerinde Gs Store olayı çıktı. Sadece saldırıldı olarak görmüştüm ancak gece olayların sandığımızdan daha da büyük olduğu görüldü. Etkinliğin önüne geçecek kadar. Ona zaten değinicem ama etkinliğe dönelim.

Evet herkesin hemfikir olduğu gibi sonuç orada da hüsran. Belediye başkanın gelmesi ile sonuçlanan bir hüsran hem de. Menderes Türel, Antalyaspor taraftarının organizasyonuna geldi diye kimsenin haberi olmadan yakılan bir meşale ve bölük pörçük bir veda. Hem de o stadyuma veda etmemizin baş sorumlusunun teşrif etmesi ile vedanın bile güzel olamadığı bir şekilde. Evet, bizi bu stadyumdan gönderen Menderes Türel geldi diye vedamızı bile layıkıyla yapamadık. Bu olay üstüne başlayan atarlar, giderler. Tribün bölünmesinin had safhasını da geçmesi. Bu blogda senelerdir her etkinlikten sonra yazıyoruz, bölünme giderek artıyor diye. Aslında incelen halat çoktan koptu. Artık telleri atmaya başlıyor. 3'er 5'er kişilik gruplar halinde. 

Store olayına gelince de, Antalyaspor tarafarına çok fazla yüklenildiğini düşünenlerdenim. Kendimi düşünüyorum, normal bir zamanda bile o storeların önünden geçerken sinirleniyorum. Bir de, Antalyaspor için birşey yaptığın zamanda, o storeda çalışan bir insanın çıkıp bana meydan okurcasına güldüğünü, birşeyler söylediğini görsem ne yaparım bilmiyorum. Gerçi sırf orada Antalyaspor taraftarını temsil ettiğim için sakin kalmak için ekstra çaba harcarım ancak oradaki arkadaşlarımızın yaş ortalamasını görünce de bu sakinliği beklemek biraz zor. Hele ki adam silahına davranınca. Kaldı ki, adam dükkana giriyor olay yatışıyor üstüne silahına davranıp tekrar dışarı çıkıyor. Zaten tribünden bir abimiz, etkinlikten 2-3 saat önce gidip uyarmış, bana birşey olmaz diye kabadayılık taslamış. Polis uyarmış. Yani bu adamın içinde birşey yapma isteği var. E elinde güzel bir malzeme de var basının dikkatini çekeceğini, o da gereğini yapmış. Ne kadar olay kapatılmış olursa olsun, bu adam Antalya şehrinin göbeğinde, bir grup Antalyaspor taraftarına gider yapmış, Antalyaspor taraftarını tüm Türkiye'ye hedef göstertmiştir ve ne yazık ki bizim tribün büyüklerimiz de bunu sineye çekmiştir. Tek avuntum Metin ve Oğuzhan'ın ceza almadan kurtulmuş olması. 

Normalde blogda hiç bir postu fotoğrafsız bırakmıyoruz, ancak bugün için paylaşılacak güzel hiçbir şey yok. Ancak Kapalı tribünde, Adopen'de etkinliğe sadık kalıp saat tam 22:00'da yaktıkları meşalelerle oluşturdukları görüntüye de saygısızlık yapmak istemem. Ellerine sağlık. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içeren yorumlarınızın yayınlanmayacağını hatırlatır, yorumlarınızı paylaşarak blogumuzu zenginleştirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...